facebook tracking

Vi går op i både
dig og miljøet

Scroll to content

Velkommen til

Kirppu er Danmarks første og største loppesupermarked. Vi differentierer os på vores gennemtænkte koncept og kundeservice. 

Men vi differentierer os også på vores medarbejdere, for de er med til at skabe en oplevelse - en hyggelig butik. 

Motiverede glade medarbejdere er Kirppus fundament. Sammen skaber vi et bedre miljø, både på jorden og i butikken. Vil du vide mere, så tag et kig rundt på siden her og søg en af vores stillinger. 

Mød nogle af os...

​ Historien om Kirppu

En fredag aften i marts måned 2012 sidder de to indehavere Morten Bøjland og Claus Andreassen over en middag og drøfter forskellige forretningskoncepter. I den forbindelse nævner Morten at han har hørt om et koncept i Finland som måske kunne være en idé at præsentere i Danmark.

Efter en tur til Finland i april måned 2012, gik Morten og Claus i gang med udviklingen af Kirppu konceptet, så det passede til det danske marked, lige fra indretning at butikken, udformning af labels, regler og i det hele taget gennemtænkning af alle mulige og umulige situationer. Efter godt to års forberedelse, åbnede den første Kirppu-butik i Hillerød d. 16. august 2014.

Siden åbning i Hillerød i august 2014 er det gået stærkt, vi har nu 17 butikker og 185 medarbejdere.

Herredsvejen 2
3400 Hillerød Kørselsvejledning info@kirppu.dk 70250012 View page

Kirppu Aalborg

Stenbukken 10
9200 Aalborg Kørselsvejledning aalborg@kirppu.dk 70250012 View page

Kirppu Frederikssund

Kocksvej 23
3600 Frederikssund Kørselsvejledning frederikssund@kirppu.dk 70250012 View page

Kirppu Herlev

Herlev Torv 28
2730 Herlev Kørselsvejledning herlev@kirppu.dk 70250012 View page

Kirppu Herning

Viborgvej 97
7400 Herning Kørselsvejledning herning@kirppu.dk 70250012 View page

Kirppu Hillerød

Frejasvej 32
3400 Hillerød Kørselsvejledning hilleroed@kirppu.dk 70250012 View page

Kirppu Hjørring

Hvidevold 2F
9800 Hjørring Kørselsvejledning hjoerring@kirppu.dk 70250012 View page

Kirppu Holbæk

Njordvej 14
4300 Holbæk Kørselsvejledning holbaek@kirppu.dk 70250012 View page

Kirppu Holstebro

Lundholmvej 5
7500 Holstebro Kørselsvejledning holstebro@kirppu.dk 70250012 View page

Kirppu Kalundborg

Stejlhøj 30
4400 Kalundborg Kørselsvejledning kalundborg@kirppu.dk 70250012 View page

Kirppu Kolding

Albuen 19
6000 Kolding Kørselsvejledning kolding@kirppu.dk 70250012 View page

Kirppu Nykøbing Falster

Guldborgsundcentret 3
4800 Nykøbing Falster Kørselsvejledning nykoebingf@kirppu.dk 70250012 View page

Kirppu Næstved

Merkurvej 9
4700 Næstved Kørselsvejledning naestved@kirppu.dk 70250012 View page

Kirppu Odense

Dalumvej 42
5250 Odense Kørselsvejledning dalum@kirppu.dk 70250012 View page

Kirppu Ringsted

Nørregade 13
4100 Ringsted Kørselsvejledning ringsted@kirppu.dk 70250012 View page

Kirppu Roskilde

Industrivej 29
4000 Roskilde Kørselsvejledning roskilde@kirppu.dk 70250012 View page

Kirppu Slagelse

Japanvej 7
4200 Slagelse Kørselsvejledning slagelse@kirppu.dk 70250012 View page

Kirppu Sønderborg

Grundtvigs Alle 202
6400 Sønderborg Kørselsvejledning soenderborg@kirppu.dk 70250012 View page

Teamtailor

Karriereside fra Teamtailor