facebook tracking
Department

Butik

Connect

​ Historien om Kirppu

En fredag aften i marts måned 2012 sidder de to indehavere Morten Bøjland og Claus Andreassen over en middag og drøfter forskellige forretningskoncepter. I den forbindelse nævner Morten at han har hørt om et koncept i Finland som måske kunne være en idé at præsentere i Danmark.

Efter en tur til Finland i april måned 2012, gik Morten og Claus i gang med udviklingen af Kirppu konceptet, så det passede til det danske marked, lige fra indretning at butikken, udformning af labels, regler og i det hele taget gennemtænkning af alle mulige og umulige situationer. Efter godt to års forberedelse, åbnede den første Kirppu-butik i Hillerød d. 16. august 2014.

Siden åbning i Hillerød i august 2014 er det gået stærkt, vi har nu 14 butikker og 160 medarbejdere.

Herredsvejen 2
3400 Hillerød Kørselsvejledning info@kirppu.dk 70250012

Kirppu Dalum

Dalumvej 42
5250 Odense Kørselsvejledning dalum@kirppu.dk 70250012

Kirppu Frederikssund

Kocksvej 23
3600 Frederikssund Kørselsvejledning frederikssund@kirppu.dk 70250012

Kirppu Herlev

Herlev Torv 28
2730 Herlev Kørselsvejledning herlev@kirppu.dk 70250012

Kirppu Herning

Viborgvej 97
7400 Herning Kørselsvejledning herning@kirppu.dk 70250012

Kirppu Hillerød

Frejasvej 32
3400 Hillerød Kørselsvejledning hilleroed@kirppu.dk 70250012

Kirppu Holstebro

Lundholmvej 5
7500 Holstebro Kørselsvejledning holstebro@kirppu.dk 70250012

Kirppu Kalundborg

Stejlhøj 30
4400 Kalundborg Kørselsvejledning kalundborg@kirppu.dk 70250012

Kirppu Kolding

Albuen 19
6000 Kolding Kørselsvejledning kolding@kirppu.dk 70250012

Kirppu Nykøbing Falster

Guldborgsundcentret 3
4800 Nykøbing Falster Kørselsvejledning nykoebingf@kirppu.dk 70250012

Kirppu Næstved

Merkurvej 9
4700 Næstved Kørselsvejledning naestved@kirppu.dk 70250012

Kirppu Ringsted

Nørregade 13
4100 Ringsted Kørselsvejledning ringsted@kirppu.dk 70250012

Kirppu Roskilde

Industrivej 29
4000 Roskilde Kørselsvejledning roskilde@kirppu.dk 70250012

Kirppu Slagelse

Japanvej 7
4200 Slagelse Kørselsvejledning slagelse@kirppu.dk 70250012

Kirppu Sønderborg

Grundtvigs Alle 202
6400 Sønderborg Kørselsvejledning soenderborg@kirppu.dk 70250012

Teamtailor

Karriereside fra Teamtailor